Jak řešit tepelné mosty pomocí Purenitu?

26.1.2023 Miloslav Pospíchal

Pokud máte v plánu výměnu oken a dveří při rekonstrukci nebo stavbě nového domu, je důležité minimalizovat tepelné ztráty. Toho lze dosáhnout správným přerušením tepelných mostů, a právě k tomu je vhodný produkt zvaný purenit.

Co jsou to tepelné mosty?

Tepelné mosty jsou místa ve stavební konstrukci, kde dochází k výraznému přenosu tepla mezi interiérem a exteriérem budovy. Jedná se o oblasti, které mají nižší tepelnou izolaci než okolní části konstrukce. Tepelná izolace je tak narušena.

Tepelné mosty mohou vzniknout například v místech, kde se stýkají různé materiály s odlišnými tepelnými vlastnostmi, jako jsou beton, kov, sklo nebo dřevo. Další příčinou mohou být nedostatečně izolované spoje, průchody konstrukcí (například okenní otvory), dilatační spáry nebo špatně provedené izolace.

Tepelné mosty mohou mít samozřejmě negativní vliv na energetickou efektivitu budovy, protože způsobují zvýšenou tepelnou ztrátu. V důsledku toho může být potřeba více energie na vytápění nebo chlazení prostorů, což se projevuje zvýšenými náklady na energie. Tepelné mosty také mohou vést k tvorbě kondenzace a plísní.

Aby se minimalizovaly tepelné ztráty a vytvoření tepelných mostů, je důležité správně navrhnout a provést tepelnou izolaci v celé budově. Kvalitní izolační materiály, správné provedení spojů a detailů, a také správná údržba a kontrola stavu izolace jsou klíčové pro minimalizaci vlivu tepelných mostů.

A proto je zde Purenit

Purenit je výrobek vyrobený z tvrdé polyuretanové pěny z vlastního recyklátu a polyisokyanurátu. Má jedinečné materiálové vlastnosti, které se osvědčily právě při řešení tepelných mostů. Ty se vyskytují zejména na místech, kde se setkávají dvě stavební konstrukce nebo kde je nižší vrstva tepelné izolace.

Purenit vyniká svou schopností unést vysoká zatížení až 6 tun, což jej činí ideálním pro těžké HS portály, balkonové nebo vchodové dveře. Jeho uživatelská přívětivost spočívá v jednoduché manipulaci a možnosti bez obav vrtat nebo frézovat. K jeho aplikaci nepotřebujete speciální lepidlo, stačí běžně dostupné materiály.

Purenit je odolný vůči vlhkosti, nebobtná a nezmění svou strukturu. Má skvělé izolační vlastnosti a odolává hmyzu, rozpouštědlům, kyselinám a dalším chemikáliím. Purenitové desky jsou k dispozici v různých rozměrech, které je možné přizpůsobit na místě. Je lehký, což usnadňuje manipulaci s ním.

Purenit se nejčastěji používá pod vchodové dveře a těžké HS portály, ale není problém ho využít i pod klasická okna. Jeho instalace je jednoduchá, deska se umístí pod okno nebo dveře a zapadne do spodního profilu. Na purenit lze přidat další vrstvy, jako je hydroizolace nebo parozábrana.

Tento ekologický materiál splňuje všechny požadavky na izolaci: je odolný, snadno se s ním manipuluje a jednoduše se instaluje.

Pokud máte zájem o další informace o tomto materiálu nebo chcete probrat vaše možnosti a najít nejvhodnější řešení, kontaktujte nás. Rádi vám poskytneme rady a pomoc.

 

Chcete vyřešit tepelné mosty? Kontaktujte nás

picture

Zabráníme unikání tepla, napište nám

O vaše data je u nás postaráno. Přečtěte si naše link na stránku o ochr. os. údajů.

logo
logo
logo